м. Київ, бул. Вацлава Гавела, 16
  Електролабораторія  

Інформація для клієнтів відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії

Джерело енергії, яке було використане для виробництва електроенергії (частка витрат на 1 кВт·год) за 2019 рік, %

ядерне паливо (%)

52,5

вугілля (%)

42,3

природний газ (%)

2,3

гідроенергія (об’єкти великої гідроенергетики) (%)

1,6

відновлювані джерела енергії (%)

1,2

інші джерела (%)

0,1

Вплив на навколишнє середовище, спричинений виробництвом електроенергії за 2019 рік

СО2 викиди (г/кВт·год)*

 

радіоактивні відходи (г/кВт·год або м3/кВт·год)*

 

* Інформація у товаристві відсутня

11 червня 2017 року набрав чинності Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13 квітня 2017 року № 2019-VIII (далі – Закон).

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) у листі від 17.10.2017 року № 10835/13.1/7-17 надала наступні роз’яснення окремих положень Закону:

«…Відповідно до Закону через 18 (вісімнадцять) місяців з дня набрання ним чинності відбудеться відокремлення видів діяльності з розподілу та постачання електричної енергії в існуючих вертикально-інтегрованих енергопостачальних компаніях. Тобто, один і той самий суб’єкт господарювання не матиме права одночасно здійснювати діяльність з розподілу та постачання електричної енергії. Так, розподіл електричної енергії будуть здійснювати оператори систем розподілу (суб’єкти природних монополій), а постачання електричної енергії споживачам – окремі від операторів систем розподілу юридичні особи – електропостачальники, які будуть обиратися споживачами. Тобто послуги з постачання та розподілу електричної енергії будуть надаватися окремими суб’єктами господарювання.

Якщо споживач не обере електропостачальника, постачання електричної енергії йому впродовж не більше 90 днів буде автоматично здійснювати постачальник «останньої надії», визначений на відповідній території…»

11 червня 2018 року набули чинності Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені постановою НКРЕКП від 14.03.2018 року № 312 (далі – ПРРЕЕ). Одночасно втратили чинність Правила користування електричною енергією.
ПРРЕЕ встановлюють нову договірну конструкцію електропостачання споживачів за якою споживач має укласти нові договори з оператором системи розподілу та електропостачальником.

Звертаємо Вашу увагу, що згідно ПРРЕЕ у споживача може бути лише один діючий договір про постачання електричної енергії споживачу.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, спільно з аналітичним центром DiXi Group у рамках проекту USAID «Прозора енергетика» розробили та 21.02.2019 презентували мобільний додаток «Енергетика Онлайн», який сприятиме створенню ефективних енергетичних ринків, де в центрі уваги перебуватиме споживач.

Мобільний додаток був створений з метою спрощення доступу до інформації та підвищення рівня прозорості в енергетичному секторі України та надає можливість споживачам. Мобільний додаток можна завантажити з Google Play за назвою EnergyOnline.